Restauracja Trattoria da Antonio

Mała Sycylia w sercu Warszawy.

Restauracja Trattoria da Antonio powstała z naszej namiętności do kuchni Włoskiej oraz stylu życia barwnej i gorącej Sycylii. Miłość i pasję do tego regionu zaszczepił w nas Szef Antonio. To on jest pomysłodawcą oraz sercem tego miejsca. Od samego początku przyświecała nam jedna maksyma „La famiglia è il più importante” - rodzina jest najważniejsza.a Nasi Goście to nasza “famiglia”. Chcemy, by każdy czuł się tu jak u siebie w domu. Przepisem Trattorii na tak wyśmienite dania jest oddanie i zamiłowanie do „sztuki kulinarnej”, połączone z utrzymaniem wysokiej jakości produktów, ukrytej w prostocie składników, jaką oferuję kuchnia Włoska.

Chcemy, by każdy czuł się tu jak u siebie w domu. Przepisem Trattorii na tak wyśmienite dania jest oddanie i zamiłowanie do „sztuki kulinarnej”, połączone z utrzymaniem wysokiej jakości produktów, ukrytej w prostocie składników, jaką oferuję kuchnia Włoska.
W Trattoria da Antonio skosztować można specjałów z różnych części Półwyspu Apenińskiego oraz doskonałych gatunków win ze szczepów winorośli o kilkusetletniej tradycji.

Restauracja posiada cztery sale w których możemy poczuć magię tradycyjnej tawerny z przedmieść Mesyny, pełnej aromatu pieczywa własnego wypieku, zapachu świeżych ziół i blasku szklanych flakonów z oliwą i czerpać radość ze wspólnego biesiadowania. Z myśla o najmłodszych członkach rodziny została przygotowana osobna sala pełna pluszowych zabawek, mechanicznych samochodów i kolorowanej.

Po otwarciu drugielo lokalu Trattoria da Antonio w Al. Jerozolimskich 119 nadszedł czas na kolejny. Tym razem kuchnia Antonio Centurrino zawitała na ul. Włodarzewską 79.

Codziennie zapraszamy całe rodziny i wszystkie pokolenia do przeżywania wyjątkowych chwil we wnętrzach nowej Trattorii! Jest przytulnie, miło, a wieczorowa porą towarzyszy nam rozpalony kominek! Zajrzyjcie do nas na lunch, włoską kolację lub posiedzieć przy barze z kieliszkiem wina.

Antonio Centurrino


Antonio Centurrino urodził się na Sycylii, w nadmorskim mieście Messina. Już od dziecka wykazywał chęć do gotowania, wraz mamą spędzał długie godziny na przygotowywaniu obiadów dla całej „familii”, jak sam twierdzi miłość do „garów wyssał z mlekiem matki”. Szef Antonio chodził do szkoły gastronomicznej, w tym samym czasie spędzał całe dnie w restauracji babci gdzie gotowanie stało się jego pasją wprowadzoną w życie. Po ukończeniu szkoły dostaje dyplom kucharza i rozpoczyna swoją karierę w gastronomi. Pierwsze kroki to liczne hotele na terenie całej Sycylii, jeden z nich to La Piazza na wyspie Panarea Stara się awansować w swojej pracy i aby podnieść swoje kwalifikacje wyjeżdża do szkoły gastronomicznej w Szwajcarii. Po powrocie rozwija się i zmienia miejsca na coraz lepsze, jeden z nich to np. Hotel Sheraton w Katanii.

Po kilkunastu latach poznaję swoją przyszłą żonę, Polkę. To ona namawia Antonio na przyjazd i karierę w Polsce. Zostaje Szefem kuchni w restauracji Verona, następnie w restauracji Pappa Grappa gdzie zdobywa rzeszę fanów. Po kilku latach powraca do Włoch ze względu osobistych. Będąc we Włoszech pracuje, jako Szef kuchni na statku Costa Crociere La Commodore. Po kilku latach stwierdza, że Warszawa stała się także jego drugim domem i tęskni a tym miastem. Powraca więc aby otworzyć nową, wyśmienitą i zjawiskową restaurację, w której będzie można poczuć włoski smak i sycylijski temperament Szefa Antonio.

Zapraszamy do restauracji Trattoria da Antonio.
„ciao amore mio” - Chief Antonio